هشتمین شورای آب و برق استان در اداره کل مدیریت بحران برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان کیامرث حاجی زاده روز سه شنبه در نشست شورای آب و برق استان خورستان ضمن تسلیت حادثه تروریستی اهواز گفت: مردم خوزستان با وجود مشکلات و معضلاتی که دارند پای نظام و انقلاب مانده اند.

 
وی با بیان این که آب شرب نیاز اولیه مردم است افزود: به رغم همه مشکلاتی که مردم خوزستان دارند نباید اجازه بدهیم با مشکلات آب شرب و برق رو به رو شوند. آب شرب مردم از اهمیت بسیاری برخورداز است و نمیتوان زمان رسیدگی به آن را به تعویق انداخت یا به روز دیگری موکول کرد.
 
مدیر کل مدیریت بحران خورستان افزود: در حوزه وضعیت آب خلیفه حیدر شوش کم کاری از سوی اداره آب و فاضلاب روستایی صورت گرفته است، نباید اجازه داد بحران یا مشکلی پبش بیاید و بعد اقدام کرد.
 
وی ادامه داد: تا ۱۵ آبان با توجه به پیش بینی های هواشناسی با مشکلات آب رو به رو هستیم، از یک سو کشت پاییزه آغاز شده است، برای همین وضعیت آب در زوستاها چه از نظر کمیت و چه از نظر کیفیت با مشکل رو به رو می شود.
 
حاجی زاده توضیح داد: مصوب می شود که آب خلیفه حیدر ظرف ۳۰ مهر به بهره برداری برسد برای همین تا آن مدت ۲ تانکر به صورت استیحاری برای حل مشکلات آب شرب مردم در منطقه قرار داده شود.
 
وی افزود: جلسه میان شرکت هفت تپه، فرماتدار شوش و بخشدار، آب و فاضلاب روستایی و سارمان آب و برق و مساله ec آلودگی های ثانویه و فلزات سنگینی و زهاب نیشکری که در اب منطقه میتواند وارد شود مورد بررسی قرار گیرد.
 
مدیر کل مدیریت بحران خورستان گفت: شرکت توزیع برق استان در خصوص گزارشی از اقداماتی در حوزه برق منطقه انجام داده است را به اداره کل مدیریت بحران اعلام کند و اقداماتی که براساس مصوبات باقی مانده است پیگیری شود.
 
وی توضیح داد: پروژه روستای خماط ۱۶ میلیارد اعتبار نیاز دارد که باید در کمیته برنامه ریزی شهرستان بررسی شود و فرمانداری شهرستان پیگیر این موضوع باشد.
 
حاجی زاده با اشاره به مصوبات آب و برق شهرستان های امیدیه، ایذه، باغملک و رامهرمز بیان کرد:مصوبات آب و برق امیدیه و باغملک به خوبی انجام شده است، و مشکل سرآسیاب حل شده است، آبرسانی میداوود نیز در دست پیگیری است، حفاری چاه های ابوالعباس آغاز شده است، اصلاح شبکه قلعه تل آغاز شده و در حال اتمام است، پیمانکار شبکه صیدون نیز باید مجددا بازگردد، در نقاطی که نیاز به نانکر بوده است اضافه شده است
 
وی ادامه داد: با توجه به این که مساله آب شرب مطرح است باید سرعت عمل بیشتری صورت پذیرد،
 
مدیر کل مدیریت بحران استان تصریح کرد: برای آب شرب و کشاورزی میداوود باید فکری اساسی بشود ، اگر مساله سد میداوود حل شود مشکلات آب شرب و کشاورزی آن نیز برطرف می شود، همچنین انتطار می رود طرح تصفیه خانه هپرو نیز پیگیری شود.
 
وی بیان کرد: کمیته برق، کمیته تامین آب و کمیته امنیت و انتظامات فعالیت خوبی داشته اند و عملکرد خوبی داشته اند.
 
نویسنده خبر: عاطفه جوادی 

۲۴۲۵